O KONFERENCJI

NOWE OBLICZE ANALITYKI BIZNESOWEJ

Zapraszamy na najważniejsze spotkanie praktyków analityki biznesowej oraz ekspertów zajmujących się zarządzaniem danymi. Konferencja pomoże nabyć słuchaczom niezbędną wiedzę, umożliwiającą doprowadzenie firmy do doskonałości w zarządzaniu wydajnością organizacji. Podczas spotkania wymienimy doświadczenia dotyczące kierunków rozwoju Business Intelligence. Porozmawiamy o tym jak opracować skuteczne metody BI oraz jakie z nich wdrażać dla poprawy jakości pracy danych. Biorąc udział w wydarzeniu nabędziesz merytoryczną wiedzę, dającą szerokie spojrzenie na rynek oraz najnowsze trendy zarządzania danymi. Poznasz również najlepsze praktyki w tym obszarze. Data Science, Machine Learning, Artifical Intelligence czy Data Lakes, to tylko niektóre hasła, wokół których koncentrować się będzie wydarzenie. Wystąpienia wybitnych prelegentów będą gwarancją kompleksowego omówienia najważniejszych aspektów analityki biznesowej i napotykanych problemów zarządzania danymi z wielu perspektyw.

ZAREJESTRUJ SIĘ WIĘCEJ O WYDARZENIU

Prelegenci

Radosław Kita

Radosław Kita

Ringier Axel Springer Polska

Witold Kilijański

Witold Kilijański

New Data Labs

AGENDA

KIERUNKI ROZWOJU ANALITYKI BIZNESOWEJ

09:25 -9:30

Rozpoczęcie wydarzenia

9:30-10:10

Bądź data-driven! Jak podnosić efektywność dzięki analityce - poradnik dla początkujących i zaawansowanych

"Data-driven" to bardzo modny ostatnio termin. Co to naprawdę oznacza? Czy chodzi tylko o dane? Co jest fundamentem podejścia data-driven? Jakie szkodliwe mity powodują opór organizacji w efektywnym wykorzystaniu swoich danych? Po uczestnictwie w tym wydarzeniu będziesz wiedzieć, jak zmienić swoją organizację. A co najważniejsze, będziesz tego chcieć!

10:10-10:30

Witold Kilijański
Witold Kilijański

New Data Labs

Obsługa dużych wolumenów danych w rozwiązaniach Business Intelligence - garść obserwacji, porad i dobrych praktyk

·  Czy In Memory na pewno wygrywa z trybem LIVE? Kiedy LIVE kiedy In Memory? ·  Jak nowoczesne technologie chmurowych Hurtowni Danych (np. SNOWFLAKE, GCP) mogą wspomóc rozwiązania Business Intelligence? ·  Model danych przy dużym wolumenie - kilka dobrych praktyk na podstawie 200 wdrożeń Tableau. ·  Projektowanie dashboardów analitycznych przy dużych zbiorach danych - kilka dobrych praktyk ·  Wizualizacja danych - gdy chcemy pokazać ich naprawdę MNÓSTWO - kilka dobrych praktyk ·  Inne punkty krytyczne - gdzie jeszcze mamy okazję stracić lub zyskać na wydajności?

10:30-11:00

Embedded Analytics (EA) - mariaż Qlik z...?

Firmy niemal z każdej branży gromadzą dziś dane swoich Klientów,. W coraz większym stopniu analityka i wizualizacja danych stanowi wartość dodaną we współpracy z dostawcami czy odbiorcami wielu organizacji. Dlaczego wbudowana analityka staje się dziś taka istotna i jak z jej pomocą zadbać o jeszcze lepsze doświadczenia Klientów? Co łączy Embedded Analytics z Business Intelligence? Jak bezpiecznie dzielić się swoimi danymi? Na te pytania odpowie Dominik Machalica a Krzysztof Caruk (CFO spółki giełdowej) zaprezentuje jak rozwija i dba o relacje z inwestorami giełdowymi wykorzystując EA.

11:00-11:10

Przerwa

11:10-11:40

Radosław Kita
Radosław Kita

Ringier Axel Springer Polska

Metody uczenia maszynowego przy budowie systemu rekomendacji treści dla dużego portalu internetowego

Budowa systemów rekomendacji treści jest jednym z najbardziej wymagających i zarazem najciekawszych wyzwań przed którymi mogą stanąć zespoły Data Science. Musimy korzystać z olbrzymich ilości informacji. Nasze algorytmy muszą być zdolne do podejmowania decyzji w czasie między kliknięciem w link a wyświetleniem strony w przeglądarce. Trzeba scalić zarówno dane opisujące cechy demograficzne użytkownika (wiek, płeć, miejsce zamieszkania etc), zachowanie użytkownika obserwowane w przeszłości, obecną aktywność użytkownika oraz globalne trendy obserwowane w skali całego portalu. Na dodatek musimy dysponować wydajnymi i wielowymiarowymi mechanizmami klasyfikacji treści, którymi dysponujemy. Opowiem o tym jakie rozwiązania obecnie stosujemy w największym polskim portalu internetowym. W jakim kierunku chcemy rozwijać nasze systemy. O wyzwaniach, na które natrafiliśmy. Które udało się nam przezwyciężyć. A przed którymi musieliśmy skapitulować.

11:40-12:10

Czy planowanie i budżetowanie może się obyć bez Excela?

Krótka prezentacja możliwości tandemu Qlik Sense + K4, czyli połączenia analityki danych z planowaniem i budżetowaniem. Co to znaczy? Dla przykładu ostatnio skróciliśmy proces alokacji kosztów mediów z 9 dni roboczych to kilkunastu sekund.

12:10-12:30

Snowflake - korzyści i wyzwania związane z korzystaniem z innowacyjnej Cloud Data Platform

12:30-13:00

Strategie integracji danych w architekturze mikroserwisów

Obecnie daje się zauważyć trend przechodzenia od architektur monolitycznych w stronę mikroserwisów. Taka architektura ma wiele zalet ale równocześnie stwarza wyzwania, które nie występują w systemach o Architekturze Monolitycznej. Jednym z nich jest integracja danych pochodzących z wielu źródeł - wielu odseparowanych Data Store poszczególnych mikroserwisów. Podczas mojego wystąpienia omówię na BI Trends omówię trzy strategie jak sobie radzić w takich sytuacjach.

13:00-13:10

Przerwa

13:10-13:30

Jak projektować nowoczesne hurtownie danych w chmurze?

Czy koncepcje sprzed ponad 30 lat hurtowni danych i ODS jeszcze znajdują zastosowanie? Jak zmienia się koncepcja hurtowni w obecnych czasach? Co wspólnego ma nowoczesna hurtownia danych z koncepcją Lambda i przetwarzaniem danych Big Data? Czy można przetwarzać dane w hurtowni w czasie zbliżonym do rzeczywistego?

13:30-14:00

Efektywniejsze procesy Data Science z językiem Julia

Język Julia jest stosunkowo młodym narzędziem (wersja 1.0 powstała w sierpniu 2018 roku) pozwalającym na efektywną pracę z dużymi zbiorami danych. Zapewnienie rozwiązań analityki danych w pełni realizujących potrzeby biznesowe wymaga nieraz tworzenia oraz implementacji dedykowanych algorytmów. Stosowane obecnie środowiska analizy dancyh (R, Python) dobrze sprawdzają się przy rozwiązywaniu standardowych problemów w standardowy sposób - w przypadku implementacji nowych algorytmów ze względu na konieczność zapewnienia wystarczającej wydajności przetwazania, konieczne okazuje się ich implementowanie w bardziej wydajnym języku np. C lub C++. Kolejnym wyzwaniem jest skalowanie rozwiązań analitycznych - gdzie za każdym razem pojawia sie konieczność używania platform tyu Apache Hadoop. W wyniku tego powstają wdrożenia wymagające wielu różnych kompetencji od zespołów Data Science. W trakcie prezentacji zostaną przedstawione wybrane aspekty języka Julia, determinujące jego wybór w nowych projektach Data Science.

14:00-14:30

Odkrywanie możliwości cross-sellingu w przypadku współpracy B2B, z wykorzystaniem Machine Learning

W przypadku obsługi klientów B2B możliwe jest wskazywanie możliwości cross-sellingu z wykorzystaniem metod matematycznych. Jednym z możliwych podejść jest mikrosegmentacja klientów. Drugim analiza następstw czasowych w kupowaniu produktów i jej wykorzystanie do ich rekomendowania. Przedstawimy oba podejścia. Drugie z nich wykorzystaliśmy pracując nad rozwiązaniem wskazującym możliwości cross-sellingu dla klienta QuantUp działającego w skali światowej. Bazowało ono na metodzie Deep Learning działającej w oparciu o historyczne dane sprzedażowe oraz następstwa w kupowaniu produktów. Przedstawimy krótko zbudowane rozwiązanie oraz uzyskane korzyści biznesowe.

14:30

Zakończenie konferencji

PARTNERZY

Liderzy rynku są z nami

Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor
Sponsor

WEŹ UDZIAŁ W SPOTKANIU JEŚLI

  • Wydarzenia, w których dotychczas brałeś udział, nie wniosły nic nowego do Twojej codzienności zarządzania i analizy danych
  • Chcesz na nowo zdefiniować takie zagadnienia jak: Performance Management, Data Lakes, Artifical Intelligence
  • Zamierzasz podjąć wyzwanie i wziąć udział w pełnym wiedzy oraz wartościowym merytorycznie dniu
  • Chcesz rozwiązać swój case na żywo i uzyskać rekomendacje największych ekspertów w obszarze analityki biznesowych danych
  • Chcesz wziąć udział w niepowtarzalnej dyskusji o poprawie wydajności organizacji
  • Chcesz spotkać osoby ze swojego środowiska, wymienić się doświadczeniami i pozyskać cenne kontakty biznesowe

REJESTRACJA / chcę tam być

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi, najważniejszymi trendami w obszarze analityki biznesowej?
Weź bezpłatny udział w konferencji!

Udział jest płatny dla przedstawicieli firm IT, technologicznych oraz oferujących rozwiązania konkurencyjne względem tematyki konferencji i wynosi 999zł netto.
Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zgłoszenia bez podania przyczyny.
Ze względu na sprawy organizacyjne, osoby, które nie odwołają swojego zgłoszenia do dnia 24.11.2020 i nie wezmą udziału w konferencji, będą obciążone opłatą manipulacyjną w wysokości 100 PLN + VAT. W przypadku rejestracji napływających po terminie możliwości bezpłatnej rezygnacji, osoby które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu także zostaną obciążone opłatą manipulacyjną w wysokości 100 PLN +VAT (opłata nie dotyczy osób, które wydelegują w swoim imieniu zastępstwo do udziału w wydarzeniu).

Wyrażam zgodę na informowanie o wydarzeniach organizowanych przez Innovative Group sp. z o.o.
Wyrażam zgodę na udostępnienie danych i otrzymywanie informacji handlowych od partnerów wydarzenia.
Oświadczam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności i akceptuję jej treść.

Wszystkie zgody, o które prosimy, są dobrowolne.
Administratorem danych jest Innovative Group sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Ryżowa 49. Dane przetwarzane są w celu zgodnym z treścią udzielonej zgody, do czasu jej cofnięcia. Innovative Group sp. z o.o. ma prawo przetwarzać informacje o tym, że udzieliłaś/eś zgody oraz kiedy została cofnięta, przez okres przewidziany przepisami prawa, na potrzeby rozstrzygania ewentualnych sporów i dochodzenia roszczeń. Masz prawo cofnąć zgodę w każdym czasie, dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania. Masz prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego lub przeniesienia danych. Informacje handlowe (oferty oraz informacje o usługach) będą przesyłane przy użyciu telefonu lub poczty e-mail, do czasu cofnięcia zgody.

DO UDZIAŁU ZAPRASZAMY

• Prezesów i Członków Zarządu,

• Dyrektorów Generalnych i Zarządzających,

• CIO, Dyrektorów, Kierowników oraz Managerów działów informatycznych oraz technologii,

• Liderów oraz Managerów Business Intelligence,

• Dyrektorów zarządzania wydajnością,

• Kierowników projektów,

• Dyrektorów ds. strategii i rozwoju,

• Reprezentantów departamentu Business Development,

• Managerów i administratorów hurtowni danych,

• Analityków biznesowych,

• Dyrektorów, Kierowników i Managerów ds. operacyjnych,

• Dyrektorów finansowych

OPINIE