Już wkrótce...

PRELEGENCI


Anna Wilk
StatSoft Polska Sp. z o.o.
Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie na Wydziale Matematyki Stosowanej (Matematyka Finansowa i ubezpieczeniowa), konsultant w zespole analizy danych w StatSoft Polska, współtworzy i rozwija specjalistyczne rozwiązania analityczne.


Michał Hoppel
Chief Data Officer (CDO) w Banku Zachodnim WBK
Doświadczenie w wielu działach informatyki w bankowości – rozwoju systemów, eksploatacji, zarządzania hurtownią danych i systemami.
Obecnie pracuje jako Główny Oficer ds. Danych i odpowiada za zasady zarządzania danymi w korporacji, w tym za jakość danych, słownik pojęć biznesowych, ścieżki przepływu danych i procesy certyfikacji dotyczące danych. Blisko współpracuje w tej dziedzinie z innymi częściami Grupy Santander na świecie.


dr inż. Artur Suchwałko
Data Scientist, właściciel firmy QuantUp.pl
Artur ma blisko dwudziestoletnie doświadczenie w projektach analitycznych. Pracował dla różnych firm, od start-upów do międzynarodowych korporacji i w różnych rolach, od pracownika, przez konsultanta, po właściciela. Jest doświadczonym programistą oraz menedżerem projektów. Przez kilkanaście lat pracy statystyka w banku zajmował się głównie budową modeli predykcyjnych i tworzeniem oprogramowania do ich budowy. W tym samym czasie został doktorem matematyki i napisał kilkanaście prac naukowych. Od pięciu lat rozwija z sukcesem swoją firmę QuantUp (http://quantup.pl), zajmującą się usprawnianiem procesów biznesowych z wykorzystaniem modeli statystycznych. Przeprowadził ponad 2.000 godzin komercyjnych szkoleń z głębszej analityki biznesowej. Jest współwłaścicielem, Vice CEO i CSO szwedzkiej firmy bioinformatycznej MedicWave. Od kilkunastu lat wykorzystuje w biznesie darmowe oprogramowanie i promuje jego używanie. Jest fanem R i współautorem wydanej w PWN książki o prognozowaniu w R.
Więcej informacji o Arturze:
• Profil LinkedIn: http://www.linkedin.com/in/artursuchwalko
• Strona firmy QuantUp: http://quantup.pl/


Aneta Jarczyńska
Sage Sp. z o.o.
Absolwentka Collegium Civitas i SGH w Warszawie. Posiadaczka licznych certyfikatów i dyplomów, m.in. z zakresu zarządzania projektami. W firmie Sage od 2005 r., od początku związana z jej strukturami handlowymi. Poprzednio kierowała Zespołem Trade Marketingu, lecz chęć realizacji nowych projektów związanych z Internetem sprawiła, że w tej chwili wspiera rozwój produktów i usług internetowych w ramach portfolio rozwiązań Sage sp. z o.o. Jest pasjonatką tematyki e-dokumentów i bacznie przygląda się rozwojowi social media w Polsce.


Adam Janczewski
Product Manager w Scoring4u Sp. z o.o.
• 13-letnie doświadczenie w realizacji projektów z obszaru BI w roli specjalisty ds. migracji danych, konsultanta wiodącego, kierownika projektu (raportowanie, MIS, kalkulacja kosztów, planowanie i budżetowanie)
• Współpraca na rynku polskim, niemieckim, szwajcarskim i francuskim
• 7-letnie doświadczenie w zarządzaniu rozwojem platformy BI
• Od 1,5-roku zarządza produktem BPM i silnikiem Scoringowym


Piotr Reszka
ASTRAFOX CEO, AMODIT COO
Jak większość analityków poszukiwałem rozwiązań pozwalających skupić się na potrzebach biznesowych a nie technologii. Wtedy odkryłem moc analizy i wizualizacji w narzędziach takich jak Tableau dzięki którym praca z danymi jest przyjemniejsza i pozwala na szybkie wyciąganie wniosków oraz podejmowanie właściwych decyzji zmieniających biznes.
Absolwent Inżynierii Oprogramowania PW, przez kilkanaście lat w biznesie BI/ERP/Workflow, w Polsce i USA. Wykładowca metodyk wizualizacji, autorem polskiego bloga Tableau.
Moją pasją jest astrofizyka ale zasypiając, liczę owce używając CountDistinct…


Karolina Lejman-Rosińska
Digital Analytics Business Manager w Bluerank
Z branżą interaktywną związana od 2009 roku, absolwentka Matematyki Stosowanej na Wydziale FTIMS Politechniki Łódzkiej oraz Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Łódzkim. Od początku swojej kariery zawodowej w Bluerank zajmowała się planowaniem i realizacją strategii reklamowych w wyszukiwarkach dla sektora finansowego, turystycznego oraz e-commerce. Obecnie specjalizuje się w planowaniu i realizacji działań z zakresu digital analytics enterprise solutions dla kluczowych klientów agencji, m.in. Leroy Merlin, Mitsubishi Motors, Rainbow. Współautorka branżowych publikacji, prelegentka na konferencjach poświęconych analityce internetowej, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej, Akademii Leona Koźmińskiego. Prywatnie mama, fanka motocrossu i spontanicznych podróży.


Przemysław Pawlak
MetLife
Data Quality Manager z wieloletnim doświadczeniem. Absolwent Politechniki Warszawskiej, Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych. Posiada praktyczną wiedzę z zakresu Data Governance, Data Quality, Risk and Compliance, którą zdobył w największych międzynarodowych korporacjach. Dysponuje certyfikatami MSP, AGILE, PRINCE 2, PMI, ITIL®V3. Aktualnie odpowiada za projekt związany z zarządzaniem informacją, dotyczący wdrożenia sformalizowanych zasad zarządzania danymi, obejmujących w szczególności zarządzanie architekturą oraz jakością danych i zapewniających właściwe wsparcie działalności towarzystwa ubezpieczeniowego.

SPONSORZY
FUNDATORZY NAGRÓD

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA
PATRONI MEDIALNI
ORGANIZATOR