Już wkrótce...

AGENDA

8:30-9:30
REJESTRACJA

9:30-10:00
BI z perspektywy marketingu cyfrowego. Jak wesprzeć budowę kultury biznesowej organizacji opartej o dane?
Bluerank Sp. z o.o.
Prelegent: Karolina Lejman-Rosińska
Opis prelekcji:
Jaka jest dojrzałość analityczna organizacji? Czy silosy danych to już przeszłość? Jak zrozumieć i być zrozumianym w relacji Agencja-Klient. Gdzie podziały się budżety na analitykę cyfrową?
Obserwacje z rynku i trendy w rozwoju analityki cyfrowej w Polsce.

10:00-10:30
JAK WYKORZYSTAĆ DOSTĘP DO INFORMACJI W PODEJMOWANIU DOBRYCH DECYZJI BIZNESOWYCH?
Sage Sp. z o.o.
Prelegent: Aneta Jarczyńska
Opis prelekcji:
Jak z gąszcza informacji znaleźć te właściwe by podjąć szybko dobre decyzje biznesowe. Jak wybrać system, który nam w tym pomoże. Na co zwrócić uwagę i czym się kierować w korzystaniu z danych dostępnych w systemach informatycznych. Praktyczne wskazówki i porady.

10:30-10:50
Nowoczesna wizualizacja biznesowa – efektowna i efektywna
StatSoft Polska Sp. z o.o.
Prelegent: Anna Wilk
Opis prelekcji:
Wśród wyzwań, przed którymi staje analityk we współczesnym przedsiębiorstwie, znajduje się nie tylko ilość, złożoność i tempo napływania danych, ale też konieczność sprawnego i czytelnego przekazywania wniosków i wyników analiz na różne szczeble organizacji. Narzędziem wychodzącym naprzeciw tym potrzebom jest Statistica Interactive Visualisations & Dashboards – środowisko pozwalające na tworzenie interaktywnych wizualizacji danych z różnych źródeł, także uaktualnianych w czasie rzeczywistym. Podczas wystąpienia zaprezentowane zostanie wykorzystanie tego rozwiązania do wizualizacji przekrojowych oraz ilustracji trendów czasowych i geograficznych na przykładzie danych sprzedażowych.

10:50-11:00
Panel Wystawców

11:00-11:20
PRZERWA

11:20-11:45
Ocena wiarygodności finansowej kontrahentów w procesie podejmowania decyzji o przyznaniu kredytu kupieckiego i warunkach jego udzielania
Scoring4U
Prelegant: Adam Janczewski


11:45-12:15
Wykorzystanie w BI narzędzi open source — na przykładzie R i jego ekosystemu
QuantUp.pl
Prelegent: dr inż. Artur Suchwałko
Opis prelekcji:
Użycie darmowych narzędzi w BI to ważny trend, widoczny od lat. Obecnie już nawet jest trudno uniknąć ich używania.
System statystyczny R (http://r-project.org) stosowany jest powszechnie i wypiera rozwiązania komercyjne. Jest językiem programowania wyposażonym w tysiące bibliotek zawierających funkcje do analizy danych i modelowania. Wokół R powstał cały ekosystem narzędzi analitycznych.
Podczas prezentacji przedstawię R, ważne jego pakiety i wybrane dodatkowe narzędzia. Opowiem o ich zaletach i wadach, bazując na wieloletnim doświadczeniu w ich używaniu. Ułatwi to uczestnikom prezentacji podjęcie decyzji o korzystaniu z tych rozwiązań open source.

12:15-12:45
Jak automatyczna dokumentacja może pomóc w projekcie zarządzania informacją?
MetLife
Prelegent: Przemysław Pawlak
Opis prelekcji:
Case study na przykładzie Wdrożenia Wytycznych KNF, w szczególności dotyczących zarządzania danymi, zarządzania architekturą danych i zarządzania jakością danych. W ramach prezentacji słuchacze będą mogli zapoznać się z metodyką projektu Data Governance, która pozwala na osiągnięcie szybkiego sukcesu. Uczestnicy dowiedzą się również, jaki wpływ na biznes może mieć projekt związany z zarządzaniem informacją. Prelegent opowie o dobrych praktykach i największych wyzwaniach związanych z projektem.

12:45-13:05
PRZERWA

13:05-13:35
Zobacz swoje dane i podejmuj skuteczne decyzje
ASTRAFOX
Prelegent: Piotr Reszka
Opis prelekcji:
Jak tworzyć realistyczne i angażujące raporty, które pozwalają szybko odpowiedzieć na pytania stawiane danym oraz inspirują do zadawania kolejnych. Na sesji dowiesz się jak efektywnie używać technik wizualizacyjnych do tworzenia prawidłowych dashboardów. W oparciu o narzędzie Tableau przedstawię jak ulepszać dashboardy przy użyciu prostych trików oraz bardziej zaawansowanych technik tak żeby uczynić Twoją pracę bardziej skuteczną

13:35-14:05
Zarządzanie jakością danych w instytucji finansowej
Bank Zachodni WBK S. A.
Prelegent: Michał Hoppel
Opis prelekcji:
Mechanizmy, procesy i narzędzia używane do monitorowania i poprawy jakości danych w firmie.

14:05
ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI / LUNCH
SPONSORZY
FUNDATORZY NAGRÓD

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA
PATRONI MEDIALNI
ORGANIZATOR