Już wkrótce...

AGENDA

8:30-9:30
REJESTRACJA

9:30-10:00
Dokąd zmierza (r)ewolucja technologiczna BI? Mobile BI, self-service czy Excel? Fakty i mity
Samsung
Prelegent: Andrzej Czechowski
Opis prelekcji:
Jesteśmy otoczeni danymi i informacją – co więcej mamy w tym współudział – każdy z nas jest ich twórcą i wciąż jest ich więcej. Tych trendów nie cofniemy ale jak obudzić ich drzemiącą potęgę i wykorzystać jako kluczowy element w nowoczesnym zarządzaniu przedsiębiorstwem?
Co jest przyczyną wciąż ograniczonego wykorzystania zaawansowanych narzędzi BI? Jakość danych, wysokie koszty, technologia inna niż excel? A może coś jeszcze innego? Jak skutecznie implementować narzędzia analityczne i jakie są kluczowe czynniki sukcesu? Najlepsze praktyki biznesowe – case studies.

10:00-10:30
Wykład Sponsora
10:30-11:00
Hurtownia danych jako serwis w chmurze, na przykładzie Azure SQL Data Warehouse – zalety i czy to się w ogóle opłaca?
Impaq Group
Prelegent: Marek Czachorowski
Opis prelekcji:
Firma IMPAQ ma doświadczenie w tworzeniu rozwiązań Business Intelligence, w tym w oparciu o chmurę danych Azure. W trakcie prelekcji skupimy się na omówieniu jednego z aspektów rozwiązań BI – hurtowni danych. Powiemy sobie jakie główne korzyści niesie za sobą wykorzystanie serwisu Azure SQL Data Warehouse. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – czy prowadzenie hurtowni danych w chmurze jest bardziej opłacalne od tradycyjnego podejścia?

11:00-11:20
PRZERWA KAWOWA

11:20-11:50
Nowoczesne hurtownie danych OLAP – czyli jak odnaleźć wartość w dużych zbiorach danych?
Allegro Group
Prelegent: Piotr Guzik
Opis prelekcji:
W trakcie prezentacji, opowiem, jak zaprojektować nowoczesny system, który potrafi przetwarzać miliony rekordów, a jednocześnie jest szybki i odporny na awarię. Opowiem, jak udało nam się w Allegro usprawnić sposób pracy analityków oraz ludzi biznesu. Przedstawię ewolucję wielu firm, od podatnych na błędy zapytań Hive lub SQL do analizy, uprzednio przygotowanych, agregatów z wykorzystaniem intuicyjnych narzędzi typu drag and drop. Przedstawię argumenty, dlaczego architektura łączenia przetwarzań batchowych i strumieniowych, znana jako Lamda, lepiej sprawdza się w praktyce, niż czysto akademickie podejście znane pod nazwą Kappa.
Na koniec, przedstawię live-demo aplikacji, która powstała z wykorzystaniem technologii Druid.io i z w powodzeniem, może zastąpić klasyczne hurtownie danych i lepiej integruję się ze stackiem technologicznym ekosystemu Big Data.

11:50-12:20
WYKŁAD ZAREZERWOWANY
Astrafox
Prelegent: Piotr Reszka12:20-12:50
Machine learnings – w czym możemy pomóc? Możliwości i ograniczenia
Credit Suisse
Prelegent: Dariusz Koncewicz
Opis prelekcji:
Uczenie maszynowe (ang. machine learning) to nauka, jak sprawić aby komputery robiły to czego od nich oczekujemy ale bez programowania szczegółowych algorytmów i rozwiązań. Chcemy aby program komputerowy po jakimś czasie sam znajdował rozwiązanie w coraz lepszy i skuteczniejszy sposób. Czy to jest w ogóle możliwe?
W ciągu ostatniej dekady uczenie maszynowe podarowało nam: pojazdy samojeżdżace, praktyczne rozpoznawanie mowy, skuteczne wyszukiwanie w internecie czy znacznie lepsze zrozumienie ludzkiego genomu. Może to kogoś zdziwi ale uczenie maszynowe jest tak wszechobecne, że prawdopodobnie każdy z nas korzysta z niego dziesiątki razy dziennie, nawet o tym niewiedząc. Jakie zatem działają popularne algorytmy uczenia maszynowego? Jakie mają ograniczenia? Do rozwiązania jakich klas problemów się nadają a do jakich nie? Odpowiedzi na te pytania postaram się państwu przybliżyć na krótkim wykładzie poświęconym uczeniu maszynowemu. Na koniec poznamy przykład (realny) zastosowania takiego podejścia w sektorze finansowym oraz zastanowimy się czy bazując na koncepcjach uczenia maszynowego udałoby się nam uratować z tonącego Titanica.

12:50-13:10
PRZERWA KAWOWA

13:10-13:40
Kilka przykładów bardziej zaawansowanych projektów analitycznych
QuantUp.pl
Prelegent: dr inż. Artur Suchwałko
Opis prelekcji:
Na przykładach wybranych projektów analitycznych opowiem o tym, co jest ważne w głębokiej analityce. Po pierwsze, przedstawię cele projektów i efekty biznesowe. Po drugie, co okazało się najważniejsze w tych projektach i jaka analityka była ,,pod spodem”. Wszystko na podstawie wieloletniego doświadczenia.

13:40-14:10
GDPR/RODO mayday, mayday, mayday !
Bank BGŻ BNP Paribas
Prelegent: Zdzisław Dec
Opis prelekcji:
25 maja 2018 wejdzie w życie nowa regulacja UE o nazwie GDPR (General Data Protection Regulation) i będzie obowiązywała we wszystkich krajach UE.
Większość firm w Polsce będzie objętych tą regulacją i większość zastanawia się jakie przyjąć rozwiązania.
W ramach referatu zostanie zaprezentowany subiektywny przegląd rynkowych rozwiązań oraz analiza możliwości współczesnych narzędzie BI w tym obszarze.

14:10
LOSOWANIE NAGRÓD I ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
SPONSORZY
 WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA
FUNDATORZY NAGRÓD


PATRONI MEDIALNI


ORGANIZATOR