Już wkrótce...

AGENDA

8:30-9:30
REJESTRACJA

9:30-10:00
Dokąd zmierza (r)ewolucja technologiczna BI? Mobile BI, self-service czy Excel? Fakty i mity
Samsung
Prelegent: Andrzej Czechowski
Opis prelekcji:
Jesteśmy otoczeni danymi i informacją – co więcej mamy w tym współudział – każdy z nas jest ich twórcą i wciąż jest ich więcej. Tych trendów nie cofniemy ale jak obudzić ich drzemiącą potęgę i wykorzystać jako kluczowy element w nowoczesnym zarządzaniu przedsiębiorstwem?
Co jest przyczyną wciąż ograniczonego wykorzystania zaawansowanych narzędzi BI? Jakość danych, wysokie koszty, technologia inna niż excel? A może coś jeszcze innego? Jak skutecznie implementować narzędzia analityczne i jakie są kluczowe czynniki sukcesu? Najlepsze praktyki biznesowe – case studies.

10:00-10:20
Hurtownia danych jako serwis w chmurze, na przykładzie Azure SQL Data Warehouse – zalety i czy to się w ogóle opłaca?
Impaq Group
Prelegent: Marek Czachorowski
Opis prelekcji:
W trakcie prelekcji skupimy się na omówieniu jednego z aspektów rozwiązań BI – hurtowni danych. Powiemy sobie jakie główne korzyści niesie za sobą wykorzystanie serwisu Azure SQL Data Warehouse. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – czy prowadzenie hurtowni danych w chmurze jest bardziej opłacalne od tradycyjnego podejścia?

10:20-10:25
Panel wystawców


10:25-10:45
PRZERWA KAWOWA

10:45-11:15
Nowoczesne hurtownie danych OLAP – czyli jak odnaleźć wartość w dużych zbiorach danych?
Allegro Group
Prelegent: Piotr Guzik
Opis prelekcji:
W trakcie prezentacji, opowiem, jak zaprojektować nowoczesny system, który potrafi przetwarzać miliony rekordów, a jednocześnie jest szybki i odporny na awarię. Opowiem, jak udało nam się w Allegro usprawnić sposób pracy analityków oraz ludzi biznesu. Przedstawię ewolucję wielu firm, od podatnych na błędy zapytań Hive lub SQL do analizy, uprzednio przygotowanych, agregatów z wykorzystaniem intuicyjnych narzędzi typu drag and drop. Przedstawię argumenty, dlaczego architektura łączenia przetwarzań batchowych i strumieniowych, znana jako Lamda, lepiej sprawdza się w praktyce, niż czysto akademickie podejście znane pod nazwą Kappa.
Na koniec, przedstawię live-demo aplikacji, która powstała z wykorzystaniem technologii Druid.io i z w powodzeniem, może zastąpić klasyczne hurtownie danych i lepiej integruję się ze stackiem technologicznym ekosystemu Big Data.

11:15-11:45
Bring your Data live with Tableau!
Astrafox
Prelegent: Piotr Reszka
Opis prelekcji:
Visual Data Science to jedna z najważniejszych technologii XXI wieku związana z BI i raportowaniem. Wzrok jest najpotężniejszym zmysłem człowieka, jak połączyć to z Data Science? Dlaczego zbiór słupków, linii, kolorów, kształtów jest tak zaskakująco skuteczny w odkrywaniu i rozumieniu danych? Jak płynna interakcja z wizualizacją danych zwielokrotnia nasze możliwości analizy i prowokuje do dalszych pytań? Poznaj Tableau – nowoczesne narzędzie Visual Data Science pozwalające szybko i łatwo znaleźć prawidłową odpowiedź w danych

11:45-12:05
PRZERWA KAWOWA

12:05-12:35
Kilka przykładów bardziej zaawansowanych projektów analitycznych
QuantUp.pl
Prelegent: dr inż. Artur Suchwałko
Opis prelekcji:
Na przykładach wybranych projektów analitycznych opowiem o tym, co jest ważne w głębokiej analityce. Po pierwsze, przedstawię cele projektów i efekty biznesowe. Po drugie, co okazało się najważniejsze w tych projektach i jaka analityka była ,,pod spodem”. Wszystko na podstawie wieloletniego doświadczenia.

12:35-13:05
GDPR/RODO mayday, mayday, mayday!
Bank BGŻ BNP Paribas
Prelegent: Zdzisław Dec
Opis prelekcji:
25 maja 2018 wejdzie w życie nowa regulacja UE o nazwie GDPR (General Data Protection Regulation) i będzie obowiązywała we wszystkich krajach UE.
Większość firm w Polsce będzie objętych tą regulacją i większość zastanawia się jakie przyjąć rozwiązania.
W ramach referatu zostanie zaprezentowany subiektywny przegląd rynkowych rozwiązań oraz analiza możliwości współczesnych narzędzie BI w tym obszarze.

13:05
LOSOWANIE NAGRÓD I ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI
SPONSORZY
 WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA
FUNDATORZY NAGRÓD


PATRONI MEDIALNI


ORGANIZATOR